Each year, Football NSW conducts two major tournaments:

  • Champion of Champions - prestigious tournament conducted at the end of each season for all A-grade minor premiership teams in NSW
  • State Cups - the State, Robertson and Bill Cullinan Cups knockout tournaments are conducted mid season and open to teams from right across NSW

GUFC Champion of Champions winners

2002 - JW16
Team: Joanne Donaldson, Megan Pitt, Christie Beattie, Bernadette Dibley, Deanne Popplewell, Amanda Beck, Carly-Rose Landsberry, Raquel Parker, Rachel Storey, Su Bahceci
Coach: Gary Landsberry

2002 - U17
Team: Adrian Sebastian, Dane Williams, John Adis, Evan Cuthill, Josh Lavender, Ben Cook, Wade Osborn, Adam Cook, David Marchant, Joel Garlato, Leigh MacDonald, Ben Parkin, Hans de Haas
Coach: Gary Landsberry

2000 - U21
Team: Dane Jones, Alun James, Lee Harden, Drew Hurst, Kane Curran, Luke Austen, Justin McClelland, Daniel Vormister, Kash Noble, Lee Sutherland, Peter Cox, Cameron Hooper, John Anasis, Michael Sproule
Coach Jim Anasis


1997 - U16
Team: John Anasis, Cameron Hooper, Alun James, Drew Hurst, Lee Harden, Chris Kemp, Kane Curran, Matthew Humphreys, Justin McClelland, Daniel Vormister, Gavin Bates, Peter Cox, Luke Austen, Andrew Rowlands
Coach: Jim Anasis
Manager: Warwick Hooper

1996 - All Age MEN
Team: Amir Ajanovic, Matthew Booker, Josh Hackney, Aaron Cadet, Ben Schultz, Matthew Robinson, Aaron Harris, Mark Stansfield, Troy Colburt, Tim Perry, Geoff Phillipson, Michael Ward, Brett Kirby, Will Hardman, Brett Turner, Luke Mason
Coach: Glenn Floyd  

1995 - U14
Team:  John Anasis, Luke Austen, Gavin Bates, Mitchell Clark, Peter Cox, Kane Curran Lee Harden, Drew Hurst, Matthew Humphreys, Christopher Kemp, Justin McClelland, Mark Pereira, Andrew Rowlands, R Lennon, A Dooley, J McInnes
Coach: Jim Anasis
Manager: Darryl Clark

1977 - U21
 

1976 - U17

GUFC State Cups winners

2016 - 18A/2 (u17 State Cup)

Team: Robert Beattie, Daniel Wall, Thomas Misfud, Mike Anderson, Nicholas Brown, Lachlan Callaghan, Jayden Dunstan, Luke Ellison, Jayden Fraser, Chris Hatzimihali, Jacob Long, Zane Mateus, Joshua Perritt, Nathan Tookarchi, Mitchell Vickary, Gabriel Wyer
Coaches: Gary Wall, Aaron Perritt   Manager: Georgina Beattie

2015 - 18A/1 (State Cup)

Team: Todd Bryant, Timothy Clay, Jazz Crane, Jack Davis, Benjamin Douglas, Sam Eagles, Brandon Foster, Lachlan Grahame, Ryan Gunner, Aaron Hewitt, Brayden Knowles, Rhys Leitch, Conner Mcnally, Benjamin Taylor, Joel Unicomb, Ben Wilcox, Jacob Young
Coaches: Peter Terry & Adam Terry

 

 

 2012 - JW16 (State Cup)
Team: Taylah Bisshop, Amelia Campbell, Chanel Coombes, Caitlin Dooley, Jamie Hick, Ruby-Ann Hills, Rachel Holland, Ebony Lane, Hannah Lupton, Maddison Molloy, Aleisha Oberg, Laine Palmer, Ellen Ryan, Ashleigh Twomey
Coach: Craig Oberg  

2007 - JW18 (State Cup)
Team: Elizabeth Berger, Nadine Livesey, Skye Lawton, Jessica Carter, Melissa Brown, Brianna Powell, Alana Haswell, Emma Taylor, Brogan O'Dowd, Jenna Lincoln, Pamela Dimitriadis, Rochelle Wood, Catherine Ware, Annette
Coaches: Todd Lawrence & Tony Wade

1999 - U21 (Robertson Cup)
Team: Luke Austen, Lee Sutherland, Chris Bloor, Cameron Hooper, Peter Cox, John Anasis, Greg Masters, Adam Spooner, Michael Sproule, Michael Tilt, Alun James, Justin McClelland, Lee Harden, Drew Hurst, Kane Curran
Coach: Jim Anasis

About GUFC Awards and Honour Rolls lists

All GUFC Honour Rolls have be put together based on the best historic information available. If you think you can fill in some of the blanks or have spotted an error please email us info@gufc.com.au

If you have any information on the contribution an individual has made to GUFC - old photos or documentation, stories - please email us anytime info@gufc.com.au